top of page

SFK Dukovany 2001 - FC Chotěboř “A“ 2:3 (0:1)

STŘELCI: 83. Pelán Štěpán, 90. Čapoun Roman - 28. Fiedler Jiří, 54. Dvořák Luboš, 60. Chlad Petr

Sestava: Dobrovolný - Vrána, Somerauer, Gregor T., Dočekal – Bažout, Jakeš, Fiedler, Dvořák, Chlad – Hanousek

Střídali: Janda, Voborník, Klement, Tůma, Ptáček

První venkovní zápas nás čekal u nováčka soutěže v dalekých Dukovanech. Prvních 15 minut byla hra vyrovnaná, domácí se snažili dostat křižnými balóny do nebezpečných prostorů. Většinu těchto situací se nám podařilo vyřešit. V 10.minutě jsme měli po hezkém průniku Hanouskem první vážnější akci. V 16. minutě jsme museli nuceně vystřídat Bažouta za Voborníka. Ve 20. minutě měl velkou šanci po krásné individuální akci Dvořák. Ve 28. minutě zahrával Jakeš roh a Fiedler se po krásné hlavičce trefil do sítě 0:1. Ve 35. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Dobrovolný nebezpečnou střelu vyrazil na roh. Do druhé poloviny zápasu jsme již věděli, co soupeř chce a bude hrát. Náš herní projev měl stoupající tendenci. V 54.minutě jsme po krásné nahrávce ze strany Hanouskem na Dvořáka zvýšili na 0:2. Domácí reklamovali ofsajd, který krajní pomezní mával, ale dle vysvětlení rozhodčího správně rozhodl a branka platila. V 60. minutě po ose Jakeš, Hanousek , Dvořák a Chlad a na konci jmenovaný zvýšil již na 0:3. V 75. minutě trefil Jakeš břevno. V 81. minutě se stala nemilá záležitost v podobě ošklivého zákroku domácího Žáčka, který zezadu sestřelil Jakeše. Tento zákrok hraničil s úmyslným ublížením na zdraví a může být rád, že se to dále zřejmě nebude řešit. Strhla se mela a rozhodčí, dle nás měl Žáčka vyloučit a následně i našeho Františka Jandu, který se jal bránit našeho hráče. V 83. minutě bohužel Dobrovolný po malé domů vzal balón do ruky a následný nepřímý kop skončil v naší síti. V. 88. minutě mohl definitivně rozhodnout Vrána, ale z malého vápna zavřel oči a bombou branku přestřelil. V samém závěru se domácí prosadili, když se Vrána zbytečně snažil skluzem zachytit křižnou nahrávku napříč vápnem a Čapoun nabídnutou volnost využil.

Vzhledem k průběhu zápasu a poměru šancí jsme si vítězství zasloužili. Varováním pro nás je, že jsme zbytečně dopustili zdramatizování konce utkání.