FC Chotěboř "A" – Slavoj Polná 1:2 (1:0)

Střelci: 28' Juříček (vl.) - 48' Juříček, 90+1 Voráč

Sestava: Dobrovolný, Tůma, Somerauer, Neuvirt, Vrána, Bělovský, Chlad, Voborník, Odvářka, Klement, Hanousek

Náhradníci: Vepřovský, Fiedler, Dočekal, Ptáček, Polanský

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji než soupeř a byli jsme víc na míči, ale bez výraznějšího efektu. Z obou stran většina akcí končila před vápnem nebo střelou, která buď neměla potřebnou razanci nebo postrádala přesnost. Přesto se do velké šance dostal hostující útočník v 11. minutě, kdy náš roh hostující obrana odvrátila a ještě dlouhým pasem našel spoluhráče, který vyhraným soubojem na půlící čáře poslal do samostatného úniku svého kolegu z útoku. Skvěle si s touto situací poradil domácí brankář Dobrovolný. V 26. minutě našel Hanousek nahrávkou Klementa v prostoru mezi hostujícím stoperem a krajním obráncem a ten se dostal do dobré šance, ale zakončení nepřál terén, a tak míč místo v brance skončil v zámezí. V 27. minutě zahrával rohový kop domácí Hanousek a ten si do vlastní sítě na zadní tyči uklidil jeden z hostujících hráčů 1:0. Do konce poločasu si Chotěboř vytvořila ještě jednu šanci, když v 38. minutě přihrával pod sebe na velké vápno Hanousek a našel Voborníka, který se elegantně zbavil soupeře, ale jeho střela zamířila jen na střed branky do náručí připraveného brankáře.

Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl, ubrali jsme na aktivitě za 2 minuty bylo skóre srovnané. Hosté využili situace po rohovém kopu, který se nám sice povedlo odvrátit, ale následující míč zpět do prostoru malého vápna vytvořil nebezpečnou situaci, kdy po sérii odrazů skončil míč v naší brance. Tento gól nám vzal vítr z plachet a trvalo minimálně 20 minut, než jsme se z inkasovaného gólu alespoň trochu vzpamatovali. Soupeř v této fázi hry byl lepší, víc držel míč a Chotěboři se nedařilo dostat zpátky do zápasu. Od 70. minuty se hra zase vyrovnala, nicméně se hrálo převážně po jedno nebo druhé vápno bez šancí. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou. Hosté udeřili. V 91. minutě rozehrávali aut na půli Chotěboře. Ta svou laxností, nedůrazem a špatným postavením umožnila soupeři pěkný centr mezi stopera a krajního obránce, kde zůstal úplně nehlídaný hráč, který hlavou rozhodl o výhře Polné.

Asistent trenéra: Miloš Moravec