top of page

Napsal o nás denik.cz

Střet letošních příjemných překvapení. Třetí Chotěboř doma vyzve druhé Okříšky


Čtyři ze sedmi utkání dalšího kola letošního ročníku fotbalového krajského přeboru Vysočiny se odehrají první víkendový den.


Fotbalisté Chotěboře (ve žlutočerném) se v rámci 5. kola krajského přeboru doma utkají s Okříškami. Kdo z tohoto dua si dál udrží dosavadní neporazitelnost?


Před rokem by to byl souboj celků ze spodku tabulky elitní krajské soutěže na Vysočině. Letos je ale všechno jinak. Sobotní utkání fotbalistů Chotěboře a Okříšek bude tahákem pátého kola krajského přeboru, třetí celek aktuální tabulky totiž přivítá druhý.


Oba celky, které se v sobotu od 16:00 potkají, mají na svém kontě shodně deset bodů. A oba také shodně navazují na velice vydařené jaro.


Chotěboř přitom tři ze čtyř duelů odehrála na půdě soupeře. “Daří se nám postupně omlazovat mužstvo o naše vlastní odchovance. Doma nehodláme ztrácet body, proto chceme Okříšky zdolat,” řekl kouč Chotěboře Martin Jakeš.


Ví ale, že to nebude jednoduchý úkol. “Okříšky mají skvěle propracovanou defenzivní část. Je otázkou, kdo více otevře vrátka, asi to bude taktická bitka,” podotkl.


Ani jeden z týmů však není pod tlakem bodovat. “Oba celky mají šikovné kluky, co umí s balonem. Uvidíme, třeba diváci uvidí slušný fotbal,” přemítal Jakeš.


Potřebné sebevědomí však nabrali také fotbalisti Okříšek. “I na tréninku je vidět, že si kluci věří. Ty věci, které třeba loni do hry nepouštěli, nyní na zkouší, což je jen dobře. Navíc je tu parta, co hodně drží při sobě, o tom ten fotbal také je,” neskrýval trenér SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.


Na dosavadní úspěchy budou chtít jeho ovečky navázat také na Havlíčkobrodsku. “Chotěboř už loni posílila o některé hráče z Jihlavy, kteří její tým výrazně zkvalitnili. Letos bude hodně silná, proto víme, že nás tam nečeká nic jednoduchého. Jsme ale na dobré vlně, budeme na ni chtít co nejdéle vydržet. Jedeme do Chotěboře bodovat,” doplnil Hekerle.


83 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page