top of page

Mírovka/Pohled – FC Chotěboř dorost “B” 2:3 (1:1)

Střelci: 23´Voda, 76´Mrkvička, 88´Mrkvička


Sestava: Fiala Š. (C), Zvolánek Š., Moldavčuk M., Kaňkovský J., Špitálník D., Bělík J., Mrkvička L. (C), Nápravník J., Voda J., Jehlička T., Freibauer R.

Střídající: Moldavčuk F., Švec Š., Blažek F.


V neděli dopoledne jsme zajížděli do Mírovky na poslední kolo dorostu “B” v soutěži REALITY 11 - I. třída dorostu kraje Vysočina. Celkově se termínově sešlo vše špatně, protože v jeden čas hrála divize U19 a hned poté U17 a zároveň dorost “B”. Věděli jsme, že celkem potřebujeme minimálně 40 hráčů, pro bezpečné odehrání všech třech utkání. K tomuto počtu nám dopomohlo celkem 8 starších žáků ročníku 2008, kteří v další sezóně již do dorostu přichází a tím se povedlo dohromady 42 hráčů dát dohromady a zabezpečit všechna 3 utkání.


Mírovka nastoupila v nejsilnějším možném složení, doplněná o hráče dorostu, kteří stabilně hrají za muže. Bylo to hodně znát, že hrajeme proti silnějšímu týmu než na podzim a než se předpokládá podle tabulky. V prvním poločase jsme byli mírně lepším týmem a mohli jsme litovat několika neproměněných šancí. Ve 23. minutě se prosadil Kuba Voda, kde velkou zásluhu měli hrající kluci 2008, kteří výborně vyjeli z našeho obraného pásma a křížnou přihrávkou našli Kubu, který byl nekompromisní. Takových akcí bylo více, ale bohužel jsme je nezužitkovali. Ve 45. minutě přišlo potrestání, kdy centr z rohu hřiště propadl na úplně volného hráče soupeře, který vyrovnal.


Druhý poločas byl o dost vyrovnanější než první a dlouho to vypadalo na remízový zápas. Postupně jsme prostřídali vše, co jsme mohli. Další kluci 2008 se rvali velmi statečně a velmi šikovně, kdy někdy stáli i proti o 4 roky starším borcům soupeře. V 76. minutě se prosadil střelou Lukáš Mrkvička, který v 88. minutě ještě pojistil vedení na 3:1. Vypadalo to na konec zápasu, ale v 89. minutě jsme faulovali ve vápně a soupeř nepohrdl nabídnutou penaltou. Koncentrovaně jsme zbytek zápasu dohráli a odvezli si asi zaslouženou výhru.


Kvalitní utkání na malém hřišti místy bez trávy. Velmi pozitivně musím hodnotit všech 5 hráčů ročníku 2008 a pochválit celý tým za bojovnost a nasazení.

Trenér: Michal Moldavčuk a Lukáš Mrkvička


118 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page