top of page

FC Sparta Brno - FC Chotěboř "U19" 2:1 (0:0)

Aktualizováno: 27. 10. 2023

Střelci: 83´Píbil


Sestava: Blažek, Janáček, Šimon, Prokš, Dymák, Klement, Mach, Jehlička, Souček, Kruntorád, Kubeš


Náhradníci: Píbil, Zvolánek, Čáp, Medek, Kovář


V sobotu se v Brně naše U19 střetla s místní Spartou. Soupeř který je čekal se nacházel na prvním místě divizní tabulky, navíc zatím neztratil ani bod.


V prvním poločase měla Sparta dvě větší příležitosti, když zpětnou přihrávku do vápna z druhé vlny překopnul nad záložník soupeře a centr ze strany hlavičkoval útočník Sparty před malým vápnem také nad naši branku. My jsme hrozili z breakových situací. Po jedné, když Dymák získal míč na polovině hřiště se vyskytl sám před gólmanem Šimon, který si dal míč ještě podél brankáře a lobem se ho snažil přehodit. Ten však vyrazil ramenem na roh. Z rohu po signálu pálil Dymák, branku soupeře však v nadějné pozici přestřelil. Soupeř si vytvořil do konce poločasu ještě pár příležitostí, ale žádnou neproměnil a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.


V druhém poločase jsme bohužel brzy dostali gól, v 55.minutě propadla nabídka do vápna z levé strany a odrazila se od našeho hráče až na zadní tyč k volnému soupeři, 0:1. Druhý gól jsme inkasovali v 74.minutě z rohového kopu. Soupeř tak uplatnil svoji výškovou převahu. Od té doby jsme však byli nebezpeční my. V 79.minutě zahrával přímý kop zpoza vápna Dymák a orazítkoval břevno. V 83.minutě centroval z křídla Mach, našel volného Píbila, který míč uklidil do protipohybu brankáře soupeře. Poté se hra začala kouskovat, což nám nesvědčilo a tak už jsme si žádnou další příležitost nevytvořili. Utkání tak skončilo 2:1 pro domácí.

Do zápasu jsme šli s určitým taktickým záměrem, který se nám celkem dařilo plnit. Na to, že jsme se o podobný herní styl pokusili poprvé, to nebylo špatné. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí směrem dopředu, trefili břevno. K tomu, co jsme si představovali, což byla ještě aktivnější hra, nám však chyběla o něco větší kvalita v přechodové fázi. Hráče budu přesto chválit, k zápasu přistoupili velmi dobře a nechali na hřišti vše. Troufám si říct, že i přes prohru si odnesli ze zápasu dobrý pocit.

Trenér: František Janda

40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page