top of page

FC Chotěboř "U19" hodnocení sezóny

Naší první sezónu v divizi jsme zakončili na 9. místě se ztrátou 6 bodů na místo čtvrté s počtem bodů 42 při skóre 50:50. V předchozím podzimním hodnocení vzhledem k různým událostem jsem nakonec zmínil větu „doufám že těchto zkušeností dokážeme na jaře plnohodnotně využít “ a musím říci, že se tak i stalo. Teď trochu statistiky.

V týmu se vystřídalo 22 hráčů. Opět jsme byli spokojeni s obranou fází, když jsme obdrželi pouze 22 branek. Na jaře třetí nejlepší obrana. Celkem jsme dostali 50 branek a byla z toho čtvrtá obrana v soutěži. Naopak jsme vstřelili pouze 26 branek, celkem 50. Tentokrát z toho bylo dvanácté útočné místo. Na jaře jsme v tabulce obsadili krásné páté místo. V prvním zápase jara jsme remizovali 2:2 se Spartou Brno, ale bohužel jsme vinou vážného zranění přišli na jarní část o Tomáše Jakeše. Doma s Humpolcem jsme se protrápili k vítězství 1:0 a jeli do Vyškova, kde jsme smolně prohráli 1:0, byť jsme byli lepším týmem. Následně k nám přijela silná Líšeň a tento zápas bych hodnotil jako nejlépe vydařený 2:2. Pak jsme zaslouženě vyhráli doma s Židenicemi a Havlíčkovým Brodem shodně 1:0. Mezi těmito zápasy bylo utkání se Znojmem B, kde jsme remízový zápas strhli na svoji stranu v poslední minutě 2:1. Další venkovní zápas ve Žďáře jsme zvládli a přivezli domů výhru 2:0. Doma nás čekala FŠ Třebíč, zápas dvou poločasů a zasloužená remíza 3:3. Na půdě lídra soutěže Kroměříži jsme klidně mohli přivést bodík hlavně za druhý poločas, ale prohráváme 4:2. Doma pak nestačíme na Pelhřimov a zaslouženě bereme porážku 2:0. V půlce týdne jedeme odehrát dohrávku se Svratkou a vinou naší střelecké potenci přivážíme bod za remízu 1:1. O víkendu jedeme do Blanska a zde má v brance premiéru hráč z pole Daniel Mrtka. Prohráváme 3:1, když se zápas prakticky dohrával, protože jsme bohužel opět v tomto roce řešili záchranku pro Patrika Píbila. V posledním domácím zápase porážíme Břeclav 5:3. Své premiérové putování v divizi zakončujeme stylově s místním Hodonínem, když ho na jeho půdě porážíme 3:0.


Jarní část nám o poznání více vyšla bodově než ta podzimní. Po herní stránce jsme se mnohé naučili a těžili ze zkušenosti z podzimu. Tréninková účast byla na solidní úrovni. Bez tohoto aspektu nelze mít výsledky, což kluci příkladně dodržovali. Máme v klubu šikovné hráče, kteří se nyní posunou do mužů a já pevně věřím, že si každý své místo jistě najde. Na závěr bych chtěl poděkovat vedení FC, sponzorům a následně všem trenérům, asistentům, vedoucím a zdravotnici, kteří se podíleli na této vydařené dorostenecké cestě.

Trenér: Martin Jakeš


230 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page