top of page

FC Chotěboř "U17" – FC Slovan Rosice 0:2 (0:0)

Sestava: Blažek F., Kubeš Š., Kaňkovský J., Klimeš D., Švec Š., Čáp D., Mudruňka M., Moldavčuk F., Císař J., Medek D., Kubeš M.

Střídající: Bělík J., Šustr A., Vodička Š., Bříza J., Langer R.


V neděli lehce po poledni jsme nastoupili k druhému domácímu, celkově třetímu mistrovskému utkání kategorie dorostu U17 moravskoslezské divize MSDD-D. Dorazil k nám nováček letošní sezóny z Rosic u Brna.

Nastoupili jsme do utkání bojovně naladěni a s touhou tento zápas bodovat a nejlépe získat všechny body. Kvůli trestu nám ještě chybějí 2 klíčový hráči, další 2 hráči nastupovali do zápasu se zraněním, takže nebylo jasné jak dlouho vydrží. Jeden ze základních kamenů obrany navíc musel střídat v 60 minutě, aby stihnul adaptační kurz ve škole. I přes všechny tyto komplikace jsme sestavu poskládali poměrně slušně.


V první půli jsme častěji drželi míč na kopačkách a pomalu se zkoušeli dostávat před soupeřovu branku, bohužel většina slibně se rozvíjejících šancí končila na obraně soupeře nebo méně nebezpečnou střelou u brankáře hostí. Těsně před půlí se po skvělé individuální akci dostal k zakončení až před brankáře David Medek, vše provedl skvěle, ale bohužel smolně skončil míč na tyčce. Této šance byla velká škoda, protože si myslí, že klukům by to rozvázalo ruce a soupeře znervóznělo.


Do druhé půli jsme nastoupili s touhou navázat na náš výkon v první půli, kde si dovolím říct, že jsme byli lepším týmem. Soupeř přidal na aktivitě a hra se přelévala mezi vápny a sem tam se na obou stranách ukázala nebezpečnější střela. V 50. minutě soupeř zahrával rohový kop a musím říct, že jejich rohy byli velmi nebezpečné a moc jsme si nedokázali poradit s vyššími a zdatnějšími hráči. Hostující hráč se prodral k hlavičkovému zakončení a skóroval. Bohužel našim akcím chyběla dobrá finální přihrávka nebo větší klid a zkušenost v zakončení. Postupně jsme byli nervóznějším týmem a z toho pramenili lehké chybičky. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací a rohů. Z velké snahy a přemotivovanosti jsme udělali faul v našem vápně a v 87 minutě soupeř navýšil skóre z penalty. Velkou šanci jsme měli ještě ze standardní situace hned po penaltě, kdy přímý kop skvěle zahráli Kuba Kaňkovský a David Čáp, ale bohužel brankář hostí chytil.


Musím kluky pochválit za bojovný výkon. Bohužel stále bojujeme s dobrou finální přihrávkou a snahou vymyslet něco více. Musíme začít více střílet a prolomit smůlu. Myslím, že výsledek je pro kluky krutý, protože hra a předvedený výkon neodpovídá ukazateli skóre. Dle mého posouzení jsme byli minimálně na bodové rozdělení.

Trenéři: Michal Moldavčuk a Lukáš Mrkvička

62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page