top of page

FC Chotěboř dorost “U19“ – zhodnocení podzimní části DIVIZE

Historický postup do divize nám zajišťoval, že budeme hrát kvalitní soutěž, která naše hráče bude posouvat dále jak po herní, tak i mentální stránce. Před sezónou jsme žádný cíl k postavení v tabulce neměli. Naším cílem je vychovat co nejvíce hráčů pro náš A a B tým a k tomu nám má pomoci i tato soutěž.


K hodnocení této půl sezóny začnu statistikou. V týmu se vystřídalo 30 hráčů. Spokojeni jsme s obranou fázi hry, když jsme obdrželi 28 branek. Naopak jsme vstřelili pouze 24 branek. V tabulce nám patří 12 místo s počtem 17 bodů se skóre 24:28. Na střed tabulky ztrácíme 5 bodů.


Jak to tedy vše začalo. První zápas nám bohužel nevyšel tak, jak jsme chtěli. Úvodní zápas s Humpolcem jsme měli režii utkání po celou dobu na svých kopačkách, ale bohužel jsme nebyli schopni vstřelit branku (vlastně jednu vlastní). Mrzí nás ztráty bodů s Židenicemi, Spartou Brno, FŠ Třebíč, Pelhřimov a MFK Vyškov. Naopak jsme měli štěstí v utkání s Havlíčkovým Brodem. Po celou sezónu se nám stávalo, že jsme vždy museli v utkáních improvizovat se sestavou a na některých postech ho neodehráli v plném složení. Ruku v ruce přichází psychická záležitost, která ovlivňuje hráče v jejich dovednostech. Vyrovnané zápasy díky kombinací třech těchto aspektů pro nás nevycházeli příznivě. Na vytvořené šance jsme měli bohužel malé procento úspěšnosti v zakončení gólových situací. Na druhou stranu mě těší fakt, že jsme ve většině utkáních byli svým soupeřům rovnocenným partnerem. Vzhledem k průběhu podzimu je další pozitivní fakt to, že dostali další naši hráči prostor si tuto soutěž vyzkoušet a rozhodně jim to pomůže v jejich fotbalovém růstu.


Celkem bych zhodnotil, že našemu týmu neodpovídá momentální postavení v tabulce. Každopádně je dobře, že jsme si tímto úsekem prošli a věřím, že do další části těchto zkušeností dokážeme na jaře plnohodnotně využít.


Trenér: Martin Jakeš
80 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Hozzászólások


bottom of page