top of page

FC Chotěboř "A" hodnocení sezóny

Do jarní části jsme vstupovali do soutěže z 9.místa. Na základě našich předchozích výsledků jsme se v zimně zaměřili na řešení situací v poslední třetině hřiště. Z pohledu statistiky do jarní části nastoupilo 23 hráčů, vstřelili jsme 37 branek, což bylo nejvíce v soutěži. Obdrželi jsme 16 branek a byla z toho třetí nejlepší obrana. Se ziskem 28 bodů jsme byli druhý nejlepší tým jara. Celkem jsme sezónu zakončili na krásném čtvrtém místě při skóre 57:39 se 47 body.


V prvním zápase jsme cestovali do Rápotic, kde jsme sice prohrávali 1:0, ale nakonec jsme si odváželi zaslouženou výhru 3:1. Na první jarním domácí zápas přijela Vrchovina "B" a po zlepšeném druhém poločase bereme výhru 3:0. Následoval další domácí zápas s Žirovnicí, který jsme rozhodli hned do poločasu a konečný výsledek byl 5:1. Druhý venkovní výjezd směřoval do Okříšek, kde jsme pokračovali v ofenzivní střelecké činnosti a odvážíme výhru 6:2. Třetí domácí zápas jsme odehráli se Sapeli Polná, když vyhráváme především po dobrém druhém poločase 3:2 brankou z 86.minuty. Poté nás venku čekalo derby s Ledčí, které zaslouženě vyhráváme 4:1. Přichází domácí zápas s Velkým Meziříčím "B", kde se potýkáme se zdravotním stavem hráčů a remízový zápas se vinou „boží ruky“ v 74.minutě nakonec postupně překlápí na budoucí a první prohru na jaře 1:3. Nyní jsme měli odehrát sled zápasů s celky v popředí tabulky. Prvním soupeřem byl momentální druhý celek Slavoj Polná. Bohužel po velmi dobrém výkonu a vinou neproměňování šancí včetně penalty přivážíme pouze remízu 2:2. Na řadu přichází těžký domácí zápas s Kamenicí, který nakonec zaslouženě vyhráváme 3:1. Svoji formu jedeme prověřit do Nové Vsi, kde nás nečekalo opět nic lehkého, ale i přesto přivážíme výhru 4:2. Tím se tak dostáváme na průběžné druhé místo v tabulce. Předposlední zápas nás čeká již o nic hrající poslední Náměšť, kterou porážíme 3:0. Na konci soutěže jedeme k lídrovi soutěže do města rekordů Pelhřimova. Prezentujeme se dobrým fotbalem, ale zápas na konec rozhoduje naše vlastní branka v 73. minutě a prohráváme 1:0. Bohužel tento výsledek nás posílá až na celkové 4.místo.


V jarní části musím pochválit hráče za předvedené výkony. Učili jsme se některé činnosti, co také k fotbalu patří včetně i těch herních. Chtěl bych vyzdvihnout dobré zápasy s Pelhřimovem, obě Polné, Kamenicí a Novou Ves. Přesně tyto zápasy potřebujeme k tomu, abychom se mohli posouvat dále. Jsem rád, že jsme v nich obstáli, ale máme před sebou ještě dosti práce vzhledem k našim cílům. Nyní nastává příchod hráčů z U19, kteří nám jistě pomohou zkvalitnit kádr. Věřím v dobrou hráčskou konkurenci, která bude posouvat také každého zvlášť po herní a osobní stránce. Z toho by měl nakonec profitovat klub, který vše zastřešuje.

Trenér: Martin Jakeš

348 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page