top of page

Chotěboř Dorost "B" – Štoky 1:2 (1:1)

Střelci: 12´Š. Zvolánek


Sestava: Fiala Š., Špitálník D., Zvolánek Š., Moldavčuk M.(C), Voda J., Nápravník J., Mrkvička L., Prokš P., Cipryán T., Křivský A., Jehlička T.

Střídající: Souček A., Císař J., Kubeš Š., Kubeš M., Krupička V.


V neděli lehce po poledni jsme se sešli k prvnímu jarnímu utkání dorostu “B” v soutěži REALITY 11 - I. třída dorostu kraje Vysočina. Naším soupeřem byli v tabulce postavené druhé Štoky. Věděli jsme, že nás čeká velmi tvrdé a emotivní utkání, protože taková utkání s tímto soupeřem jsou.


Po výkopu utkání se vše začalo naplňovat, soupeř na nás nastoupil aktivně a tvrdě, na hraně a poté i za hranou pravidel. Naší kombinační hrou jsme si došli už ve 12. minutě pro faul před vápnem za který rozhodčí správně udělil první napomenutí utkání a nařídil přímý volný kop. Z našeho pohledu z pravé strany asi 3m před rohem velkého vápna. Kopu se ujal Štěpán Zvolánek, který nekompromisní nádhernou “levačkou” poslal míč na zadní tyč za brankáře soupeře 1:0. Gól nás nabudil a měli jsme další šance, hra se přelévala a utkání bylo odehráno ve středu hřiště a na polovině soupeře. Ve 37. minutě se hostující hráč dostal k odraženému míči a srovnal skóre. V první půli jsme měli ještě několik šancí, z nichž stojí za zmínku nádherně sehraný roh Lukáše Mrkvičky s Michalem Moldavčukem, kdy druhý jmenovaný orazítkoval břevno, škoda, šlo by se do kabin lépe.


V poločase jsme přemýšleli co uděláme s hrou, kterou jsme chtěli oživit. Na střed zálohy jsme vystřídali Šimona Kubeše, dravého mladého a šikovného kluka. Ve druhém poločase soupeř razantně přitvrdil a byl velmi aktivní z čehož si v 52. minutě po “faulu nefaulu” ve vápně vybojoval pokutový kop. Penaltu proměnil, stav 1:2. Začalo se přiostřovat a emoce nabírali na obrátkách. V 62. minutě jsme udělali trojí střídání a poslali na hřiště dravce z mladšího dorostu. Od té doby jsme měli několik šancí, několik krásných kombinací. Většinu akcí bohužel zastavil faul soupeře. Bohužel v 69. minutě jsme se nechali zbytečně vyprovokovat soupeřem a nechat se vyloučit. Paradoxně jsme se ještě více semkli a soupeře tlačili. Ještě v 80. minutě jsme provedli poslední střídání a věřili, že dokážeme utkání srovnat, protože rozhodně jsme nebyli horším týmem, byli jme pouze více bitý a faulovaný. Krásnou akci zatažením po krajní záloze předvedl Vítek Krupička, který byl ale ve vápně z našeho pohledu faulován, ale píšťala zůstala ticho. V nastaveném čase byl druhou žlutou a následně také červenou kartou odměněn hráč soupeře. Bohužel si myslí, že rozhodčí neudržel správně nastavený metr od začátku, protože hra by byla klidnější a nebo by utkání nedohrálo více hráčů na straně soupeře a možná i na naší straně (10 žlutých karet a 2 červené). Poslední naději vybojoval ve vápně Jan Císař, který byl faulován a v 90.+3. jsme kopali penaltu. Bohužel jsme neproměnili, brankář soupeře chytil velmi dobře.


Emotivní a tvrdé utkání jsme prohráli, ale nemůžeme klukům vůbec nic vytknout. Rozhodně jsme byli vyrovnaným soupeřem silných Štoků a bod jsme si zasloužili. Jak jsme klukům říkali po zápase, jsou zápasy kdy je všechno proti nám a nic s tím neuděláme. Odmakali jsme to skvěle. Děkujeme za podporu a pomoc divizním dorostencům, kteří přišli. Řekli jsme si, pojďme dále makat, bojovat, zůstat partou jakou jsme a všechno přijde, pojďme se bavit fotbalem, tou krásnou hrou.

Trenéři: Michal Moldavčuk a Lukáš Mrkvička141 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page